Hodinky neměří jen čas
Naše dávné předky čas zase až tak netrápil. Prostě žili tak, jak se žít dalo, ve dne se sháněla obživa a v noci spalo, v létě se vyhřívalo na slunci a v zimě mrzlo a tím pojem o plynoucím čase končil.
Jenže pak se objevilo ono ‚čas jsou peníze‘ a rázem v souvislosti s tímto vznikla potřeba čas nějak měřit. K čemuž se prostě musely využít různé nástroje, jimž se dnes říká hodiny či hodinky. I když to zprvu pochopitelně mělo k těmto měřidlům času, jak je známe dnes, hodně daleko.
Lidé tak dejme tomu určovali čas podle pohybu slunce pomocí primitivních slunečních hodin, byly tu četné případy lidí využívajících dejme tomu hodiny přesýpací, ale to pochopitelně vyhovovalo maximálně ve své době, kdy nebylo k dispozici nic lepšího.
Pak se tyto primitivní verze nahrazovaly hodinami a hodinkami stále dokonalejšími. A když se nad tím zamyslíme, proces vývoje hodinek dodnes neustal. I dnes se tu nabízí stále něco lepšího a lepšího.
A takové zlepšování se nemusí projevovat jenom tím, že jsou hodinky poháněny různými zdroji a že jsou stále hezčí, menší, pohodlnější a přesnější. Hodinky se dají zdokonalovat třeba i tím, že se jim svěřují další a další funkce, které u nich byly dříve nemyslitelné a které mohou přicházet uživatelům vhod. Díky čemuž máme dnes třeba už i chytré hodinky, které toho umí skutečně spoustu. Mohou sloužit třeba i různým sportovcům při podávání jejich výkonů, lze jimi sledovat nejedna tělesná funkce, jako třeba tep a průměrná rychlost, dá se s jejich pomocí dostávat na internet, na sociální sítě, mohou mít barometr, teploměr, výškoměr a bouřkový alarm…
Prostě toho umí chytré hodinky hodně, a stačí si jenom vybrat, co z toho nabízejícího se potřebujeme nebo chceme mít, co se nám hodí. Stačí si vybrat, koupit si to pravé, a rázem máme hodinky, které nám nabídnou daleko víc než jen pouhé měření času.